1987 yılında faaliyete başlayan GÜNEŞYOL'un ana faaliyet alanı şehiriçi ve şehirler arası yol ve altyapı inşaatıdır. Güneşyol İstanbul'da başlayan yol inşaat faaliyetlerini önce Türkiye geneline sonrada yurtdışına yaymıştır. Şu an Türkiye'de 26 ayrı (Yol, köprü, viyadük, tünel, gölet, yağmursuyu kanalı, kanalizasyon, içme suyu depo ve hatları...) şantiyesi olan firmamız, Aynı zamanda Irak/Süleymaniye’de de 2001 yılından beri yol, köprü, kavşak ve altyapı inşaatlarını başarıyla sürdürmektedir.

ISO 14001 VE OHSAS 18001 İLE ISO 9001 Belgelerini alan şirketimiz üretimde insan sağlığı, çevre ve kalite konusundaki hassasiyetini tasdik ettirmiştir.

GÜNEŞ YOL değişim gerekliliğini zamanında okuyan, büyüme odaklı stratejiler geliştiren, yatırımlarıyla ülke ve bölge ekonomisine katkıda bulunan, kurumsal kültürünün bir parçası olarak toplumsal alandaki faaliyetleri ile sosyal gelişime hizmet eden, iş ortakları ile güvene dayalı ilişkiler kurma doğrultusunda bir misyona sahiptir. Çalışanlarını kaliteli üretim konusunda eğiterek, üretimde proseslere, araştırma-geliştirme çalışmalarına destek vererek, yenilikleri ve teknolojiyi yakından takip edip uygulayarak, iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini en iyi şekilde yaparak, koşulsuz memnuniyet sağlamak misyonumuzdur.

GÜNEŞ YOL yatırımları ile ülke ve bölge ekonomisinin lider katılımcılarından biri olmayı , büyüme ve kârlılık potansiyelleri ile daha fazla katma değer yaratmayı , ekonomik büyümenin yanı sıra kurumsal kültüre ve sosyal gelişime katkıda bulunmayı vizyon edinmiştir. Sürdürülebilir kalitede üretim yaparak, rekabet gücünü artırmayı hedefleyen bir anlayışla her zaman örnek bir firma olmak vizyonumuzun ayrılmaz parçasıdır.

Geri Dönüşüm

Bozulmuş veya eski asfalt kaplamaların kazınarak yeni yapılacak bitümlü sıcak karışımlarda yeniden kullanılmasına geri kazanım (recycling) adı verilmektedir. Mevcut yol üstyapısından kazınarak elde edilen malzemenin yeni yapılacak bitümlü sıcak karışım imalatında kullanılması, kaynaklarımızın teknik ve ekonomik açıdan doğru bir şekilde kullanılması açısından son derece önemlidir. Firmamız çevre sorumluluğu bilinciyle bütün asfalt plantlarında recycling uygulamaktadır.

Temiz Enerji

İçerik hazırlanıyor...

ISO 9001:2008
OHSAS 18001:2007
ISO 14001:2004