1987 yılında Fikret GÜNEŞ tarafından kurulup faaliyete başlayan GÜNEŞYOL'un ana faaliyet alanı şehiriçi ve şehirler arası yol ve altyapı inşaatıdır. Güneşyol İstanbul'da başlayan yol inşaat faaliyetlerini önce Türkiye geneline sonrada yurtdışına yaymıştır. Şu an Türkiye'de 26 ayrı (Yol, köprü, viyadük, tünel, gölet, yağmursuyu kanalı, kanalizasyon, içme suyu depo ve hatları...) şantiyesi olan firmamız, Aynı zamanda Irak/Süleymaniye’de de 2001 yılından beri yol, köprü, kavşak ve altyapı inşaatlarını başarıyla sürdürmektedir.

Güneş Yol A.Ş. ve Budo İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Şeması;

Yönetim Kurulu Başkanı: Fikret GÜNEŞ

ISO 14001 VE OHSAS 18001 İLE ISO 9001 Belgelerini alan şirketimiz üretimde insan sağlığı, çevre ve kalite konusundaki hassasiyetini tasdik ettirmiştir 

UV KÜRLEME İLE KAZISIZ ALTYAPI (KANALİZASYON/İÇME SUYU) REHABİLİTASYONU (CIPP)

(NO DİG) ARTIK KAZI YOK! KAZISIZ REHABİLİTASYON

Güneş Yol İnşaat AŞ firması, kuruluşundan bu güne kadar daima ileri teknolojiye yapmış olduğu yatırımlar ile taahhüdü altındaki işleri günümüzün ihtiyaç ve taleplerini karşılayack şekilde yerine getirmektedir. Özellikle şehirlemeşmenin yoğunlaştığı günümüz şartlarında Kazısız Teknolojiler’e olan ihtiyacı görmüş ve özellikle günlük şehir yaşamı ile dost teknolojilerin ülkemize kazandırılmasında öncü olmuştur, olmaya devam etmektedir. Şehir içi atıksu şebeke hatlarının rehabilitasyonu için Kazısız Teknoloji ailesi içerisinde en yaygın olanı ve en son teknoloji olan UV ile kürleme CIPP (Boru içerisinde astar oluşturma) tekniği için gerekli ekip ve ekipman yatırımını yaparak bu uygulamayı ülkemize kazandırmıştır. Güneşyol İnşaat AŞ, ile birlikte UV ile kürleme CIPP tekniği ileİstanbul Avrupa Bölgesi hizmet sınırları içerisinde başarı ile uygulamaktadır. Bu teknikte cam fiber kompozit kumaş (veya laynır/liner) kullanılması sebebi ile kürlenme sonrası üstün özellikli bir kompozit astarın oluşması sağlanmaktadır. UV teknolojisi kullanılan CIPP tekniğinde hiç kazı olmadığından günlük yaşantıyı kesintiye uğratmamakta ve minimum çevresel etki oluşturmaktadır. Bu şekildehem zaman hem de para tasarrufu sağlanmaktadır. UV kürleme CIPP tekniği yüksek kaliteli astar oluşturması ile kolay ve hızlı bir rehabilitasyon yöntemdir.

 

https://www.youtube.com/watch?v=hr3dYERV6bA 

 

GÜNEŞ YOL değişim gerekliliğini zamanında okuyan, büyüme odaklı stratejiler geliştiren, yatırımlarıyla ülke ve bölge ekonomisine katkıda bulunan, kurumsal kültürünün bir parçası olarak toplumsal alandaki faaliyetleri ile sosyal gelişime hizmet eden, iş ortakları ile güvene dayalı ilişkiler kurma doğrultusunda bir misyona sahiptir. Çalışanlarını kaliteli üretim konusunda eğiterek, üretimde proseslere, araştırma-geliştirme çalışmalarına destek vererek, yenilikleri ve teknolojiyi yakından takip edip uygulayarak, iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini en iyi şekilde yaparak, koşulsuz memnuniyet sağlamak misyonumuzdur.

GÜNEŞ YOL yatırımları ile ülke ve bölge ekonomisinin lider katılımcılarından biri olmayı , büyüme ve kârlılık potansiyelleri ile daha fazla katma değer yaratmayı , ekonomik büyümenin yanı sıra kurumsal kültüre ve sosyal gelişime katkıda bulunmayı vizyon edinmiştir. Sürdürülebilir kalitede üretim yaparak, rekabet gücünü artırmayı hedefleyen bir anlayışla her zaman örnek bir firma olmak vizyonumuzun ayrılmaz parçasıdır.

Geri Dönüşüm

Bozulmuş veya eski asfalt kaplamaların kazınarak yeni yapılacak bitümlü sıcak karışımlarda yeniden kullanılmasına geri kazanım (recycling) adı verilmektedir. Mevcut yol üstyapısından kazınarak elde edilen malzemenin yeni yapılacak bitümlü sıcak karışım imalatında kullanılması, kaynaklarımızın teknik ve ekonomik açıdan doğru bir şekilde kullanılması açısından son derece önemlidir. Firmamız çevre sorumluluğu bilinciyle bütün asfalt plantlarında recycling uygulamaktadır.

Temiz Enerji

İçerik hazırlanıyor...

ISO 9001:2008
OHSAS 18001:2007
ISO 14001:2004